Jakub Rybicki

Jestem podróżnikiem - to moja pasja, którą połączyłem z pracą. Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem. Od 7 lat jeżdżę po Polsce z prelekcjami. Występuję na imprezach firmowych, eventach, spotkaniach podróżniczych, prowadzę szkolenia z fotografii, wypraw zimowych i rowerowych.

Staram się, żeby było wesoło, a jednocześnie merytorycznie. Słuchacze wychodzą z moich wystąpień z solidną dawką wiedzy, nie tylko o odległych krainach, ale też o człowieku i jego funkcjonowaniu w nietypowych sytuacjach. Zdobywałem nagrody na większości festiwali podróżniczych w Polsce, wygrałem kilka konkursów fotograficznych (w tym najbardziej prestiżowe światowe konkursy fotografii podróżniczej Travel Photographer of The Year i Sony WPO oraz dwukrotnie polskie VIVA! Photo Awards czy Grand Prix festiwalu Kolosy). W 2015 ukazała się moja książka, „Po Bajkale” – o zimowej wyprawie rowerem po Bajkale i o Syberii w ogóle. Mam też udział w dwóch zbiorowych pracach poświęconych podróżom i rowerom. Jestem ambasadorem marki Aura (dawniej Yeti) i ekspertem marki Merrell.

Stale współpracuję m.in. z magazynem National Geographic Traveler, Podróże, Kontynenty, Rowertour, Bikeboard, Elle, Wirtualną Polską, Onetem i innymi gazetami/portalami.

W najbliższym czasie można poczytać moje reportaże w magazynach: Podróże (12/2019, 01/2020), a zdjęcie (wśród innych) na okładce magazynu National Geographic (11/2019)