Grzegorz Lityński

"Akademia Fotografii Podróżniczej - Święta i Festiwale Ameryki Łacińskiej ".

Święta i festiwale to jedna z głównych atrakcji w podróży. Jak jednak ująć niepowtarzalną atmosferę, energię i koloryt uroczystości bez popadania w schematy? Jak przywieźć niepospolite zdjęcia, które cieszą oko i budzą emocje? O tym dowiemy się w trakcie kolejnego pokazu w ramach Akademii Fotografii Podróżniczej.

Informacje o autorze:
Grzegorz Lityński (www.litynski.com), wrocławianin z urodzenia i zamiłowania, miłośnik Śląska, obcych kultur, historii i fotografii. Z aparatem w ręku odwiedził ponad 75 krajów. Fotografował praktycznie we wszystkich zakątkach Starego Kontynentu, a także w miejscach odległych takich jak Australia, Botswana, Butan, Galapagos, Gwatemala, Laos, Mjanma, Peru, Spitsbergen. Jego zdjęcia publikowane były w prasie krajowej i zagranicznej. Na swoim koncie ma również kilka nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych, jest m.in. laureatem prestiżowego konkursu BZ WBK Press Foto w kategorii "Życie codzienne". Autor indywidualnej wystawy w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie (styczeń-luty 2014) oraz wystawy w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu (wrzesień 2016). Zdobywca Nagrody Publiczności Festiwalu "Trzy Żywioły" w Krakowie. Autor ok. 30 publikacji na temat fotografii. Specjalista od reportaży i dokumentacji podróżniczych, realizował zlecenia w Polsce, na Filipinach, Sri Lance, etc.

Od kilkunastu lat organizuje kursy i plenery fotograficzne w kraju i za granicą - od Górnego Śląska po Kostarykę. W swej aktywności dydaktycznej stawia na rozwój umiejętności miękkich uczestników kursów - daru obserwacji, empatii, kojarzenia, poczuciu piękna, a nie na rozwój "śrubkologii". Obecnie prowadzi zajęcia z fotografii m.in. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.