Kinga Lityńska

Tytuł: Rosja poza Rosją - w głąb umysłów Kirgizów i Kazachów, czyli autostopem na Daleki Wschód

Kulturowe studium obyczajowości obywateli republik byłego Związku radzieckiego. Autorka, która najpierw przejechała wzdłuż i wszerz Rosję, a następnie odwiedziła państwa, które uzyskały niepodległość po rozpadzie Imperium, zabiera czytelnika w podróż w głąb umysłów Kirgizów i Kazachów. Babuszki w chustkach na głowach, zapchane marszrutki, hotele robotnicze, pirożki, drewniane cerkwie - to przebrzmiałe wspomnienie po dawnych czasach czy - po prawie 30 latach od rozpadu ZSRR - wciąż aktualny opis rzeczywistości Azji Środkowej?

Nota o autorce
Kinga Lityńska, ur. 22 marca 1978 r. w Poznaniu. Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Z zawodu jest nauczycielką języka angielskiego, a z zamiłowania podróżniczką dokądkolwiek, byle daleko, z plecakiem i na własną rękę. Odwiedziła Meksyk, Koreę Południową, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę oraz Indie. Laureatka literackiej Nagrody w Konkursie im. Arkadego Fiedlera, Bursztynowy Motyl, za jej debiutancką książkę Chiny nie do wiary!, która została wyróżniona, jako najlepsza polska książka 2016 roku o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Rosja poza Rosją to owoc jej wojaży wokół państw Azji Centralnej - Kirgistanu i Kazachstanu, oraz dwukrotnego pobytu w Rosji, największym państwie świata, gdzie podobnie jak do Chin, dotarła autostopem.

Do wspólnej wyprawy zaprasza Wszystkich spragnionych przygód, dla których podróż to nie tylko atrakcje turystyczne, ale przede wszystkim droga…