Marek Bytom

Himalaje i Karakorum dla każdego .. spacer wśród ośmiotysięczników

Czy każdy turysta może pojechać w najwyższe góry na świecie? Czy każdy kto chodzi po górach może udać się na himalajski trekking, by z bliska zobaczyć potężne ściany i lodowce. Czy chodząc po beskidzkich szlakach możemy pojechać do Nepalu oraz Pakistanu? Myślę , że tak i podczas pokazu będę starał się wam to udowodnić.

Opowiem wam o magicznym dla mnie miejscu na Ziemi. Niewątpliwe jest to Nepal oraz Himalaje. Pokażę zdjęcia z rejonu szczytów ośmiotysięcznych – Mount Everestu, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kandzendzongi, Annapurny oraz Dhaulagiri. Powędrujemy w mało znany rejon Ganesh Himal oraz do doliny Langtangu. Ale Nepal to nie tylko wysokie góry i wspaniale widoki. To także cudowni ludzie. O nich tez opowiem. Na koniec spotkania zawędrujemy do Pakistanu w góry Karakorum by tam z bliska zobaczyć K-2 oraz Brad Peak.

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim pasjonat gór. Jego największą podróżnicza miłością jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry na świecie. Z bliska zobaczył: Mount Everest,K-2, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongę, Annapurnę , Broad Peak, Nanga Parbat oraz Dhaulagiri. Zawitał także w mało znany rejon Ganesh Himal oraz do doliny Langtangu.