Marek Bytom

"W GÓRACH UKRAINY" - POKAZ SLAJDÓW MARKA BYTOMIA

Na co dzień prowadzę Klub Podróżników Namaste w Katowicach.
Klub Podróżników Namaste to miejsce , które powstało z pasji do gór , podróży i dobrego piwa. Tworzymy miejsce spotkań - spotkań z podróżnikami, ciekawymi ludźmi i spotkań po prostu. Odbywają się u nas pokazy slajdów i filmów, spotkania z podróżnikami, czasem koncerty i wystawy. Jesteśmy miejscem otwartym i chętnie wspieramy interesujące nas inicjatywy. A nie ma to jak spotkanie przy dobrym piwie.
Lubimy piwo i staramy się by było u nas w czym wybierać. Oferta piwna małych i rzemieślniczych browarów ku naszej radości ciągle się rozszerza i dzięki temu pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie i próbować coraz to nowszych smaków. Zapraszamy też miłośników kawy z ekspresu i herbaty, zwolennicy napojów bezalkoholowych też znajdą coś dla siebie.
A skąd wzięło się Namaste?
"Namasté lub Namaskar (pochodzi z Hindi) jest tradycyjnym indyjskim przywitaniem, pozdrowieniem. Dosłownie tłumaczone znaczy "Pokłon tobie". Wypowiadaniu tego pozdrowienia często towarzyszy andźali - gest półukłonu ze złożonymi rękoma na wysokości serca (uważanego w Indiach za siedzibę boskości w człowieku) i palcami wskazującymi do góry. Gest można także wykonać nie odzywając się - ma takie samo znaczenie jak samo wypowiedzenie słów pozdrowienia."( z: wikipedia) Będąc w Nepalu bardzo często słyszeliśmy i wypowiadaliśmy Namaste, powszechnie tam używane przywitanie, pozdrowienie. W mieście, w górach, na szlaku i na co dzień, a że Namaste to miejsce , które powstało z pasji do gór i przygody, tak je nazwaliśmy.